Jak dbać o bonsai

Popularne bonsai hoduje się w płytkich donicach, a co za tym idzie drzewko bardzo szybko zużywa nawozy naturalne, które są zawarte w ziemi. Dlatego też każdy z nas, kto pragnie mieć zadbane drzewko bonsai, które będzie przez długi czas zdobić mieszkanie powinien zadbać o odpowiedni nawóz sztuczny dla danego gatunku.

Tak jak należy bonsai często podlewać, to również ta zasada tyczy się nawożenia drzewka i to w szczególności jeśli chodzi o porę wiosenną. Należy pamiętać, że nawożąc bonsai należy znacznie rozcieńczyć preparat. To pozwoli na jego odpowiednie wchłanianie przez nasze drzewko. Zarówno te organiczne jak i mineralne preparaty są jak najbardziej wskazane. Dbając o swoje bonsai nie możemy o tym zapominać, robiąc takie zabiegi systematycznie mamy gwarancje doskonałego stanu naszego drzewka.

Preparaty dla bonsai można kupić w dobrych sklepach ogrodniczych, a ekspedientka będzie w stanie pomóc nam przy wyborze odpowiedniego nawozu, który daje najlepsze efekty i sprawia, że bonsai staje się o wiele bardziej dorodne.